Hakkımızda

HAKKIMIZDA / KURUMSAL YAPIMIZ

Şifon ve Saten denince ilk akla gelen markalardan biri olan KALEM TEKSTiL, 1961 yılında kurulmuş, 1989 yılında kendine yeni bir yapılanmaya giderek , günümüze kadar kendini geliştirmiş, yeniliklere ayak uydurup, büyüyerek gelmiştir. Tekstil endüstrisindeki dinamikleri bünyesine adapte etmesini bilen Kalem Tekstil, müşterilerinin ihtiyaç duyacağı her türlü dokuma, örme, düz ve baskılı kumaşların yanı sıra, müşterilerimizin istekleri doğrultusunda yenilikler yapabilme, yenilikçi ürünler de üretebilme kabiliyetine sahiptir. Jakarlı Saten ve Şifon kumaşlardan, fantezi abiye ve çamaşırlık kumaşlara kadar ve her türlü dokuma kumaş çeşitlerine uzanan zengin ürün portföyünü sürekli geliştirmiş, ürettiği bu kalite ve çeşitliliği, Avrupa başta olmak üzere, Afrika ve Uzak Doğu’ya kadar götürebilmiş ve bu anlamda yerel bir güç, uluslararası bir oyuncu olarak kendisini kabul ettirmiştir. İşini sanata dönüştürmek, bilim ve teknolojiyi işine yansıtmak, müşteri algısını her zaman doğru ve canlı tutmak için Kalem Tekstil, kendisini ürünleriyle en iyi şekilde ifade etmeye devam edecektir...

 

DEV MİSYON

Kalem tekstil olarak, ürün çeşitliliğimizi artırarak, toplam kaliteyi ve müşteri memnuniyetini sürekli yükselterek, müşterilerimize ihtiyaçlarını, beklentilerini hatta hayal ettiklerini onlara sunarak, ülkemizin tekstil endüstrisindeki gelişimine katkıda bulunmak.

 

İLKELERİN GÜCÜ


• Türkiye de ve dünyada dokuma, şifon ve saten kumaş alanında endüstrinin kaliteli ve modern tarafında olmak.
• Yenilikçi ve özgün olmak. Müşterilerimizin hayallerini gerçeğe dönüştürmek.
• Müşteri memnuniyetli odaklı çalışarak müşterilerimizi ürünün siparişinden teslimine kadar geçen sürede memnun edip müşterilerimizle kurmuş olduğumuz bağı koparmamak

 

ÜRETİM GÜCÜ

Kalem Tekstil üretimin gücüne inanan zihinlerin ve kalplerin yeridir. 1961 yılında başlayan macera 1989 yılında daha bir kurumsal hale gelmiş ve bugün büyük bir üretim potansiyeline sahip olmuştur. Gün geçtikçe de ivme kazanmaktadır. Kalem Tekstil’in müşterilerine sunduğu renk çeşitliliği, üretim gücünün doğal bir yansımasıdır. Türkiye’de ve dünyada bu bağlamda ‘çok çeşitlilik’ denince akla ilk gelen firmaların arasında Kalem Tekstil’in olması bu sebeptendir. Bayan iç ve dış giyiminde kullanılmak üzere, abiye, fantezi abiye ve çamaşırlık kumaşlar, jakarlı, likralı, krep, çamaşırlık, new ve helen saten çeşitleri; multi, single, ipek, yoryo ve new Saten çeşitleri; sandy, Medine ipeği ve Krep Medine gibi çeşitli ürünleri ile Kalem Tekstil, müşterilerin ihtiyaç duyacağı tüm örme ve dokuma, düz ve emprime kumaşlar üretmekte ve en kaliteli bir şekilde sunmaktadır. Bunların yanı sıra, müşterilerimizin istekleri doğrultusunda üretime alınan özel renkler, en iyi laboratuarlarda kumaşlara uygulanarak kaliteli bir şekilde üretilmekte ve aynı şekilde zamanında teslim edilebilmektedir.

 

KALİTE GÜCÜ

Kalem Tekstil müşteri ihtiyaçlarının, beklentilerinin üretimden satışa kadar tüm proseslerde %100 bir toplam kalite anlayışına sahiptir. Kalite, ürün , müşteri memnuniyeti süreklilik döngüsünün sağlanabilmesi buna bağlıdır. Giyim kumaşla başlar, bunun için kalite en önemli unsurdur. Kaliteden taviz vermeden firma/marka-üretim/pazarlama kurgusunu doğru bir strateji ile kurmak gerekmektedir. Kalem Tekstilin kalitesi, dinamik üretim ve tedarik anlayışı marka olgusunu oluşturmuştur. Kalem Tekstilin kaliteye odaklı yönetim anlayışı sayesinde, üretim ve tedarikten teslimata kadar tüm aşamalar, kaliteli, alanında uzman, bilgili çalşıanlar tarafından kontrol edilir. Firma/marka olgusunu oluşturan en önemli kavramda budur. Burada klasiğin kısır döngüsü yok olmuş yenileşmeye açık, sürekliliği olan dinamik bir yapı oluşturulmuştur.

 

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Kalem Tekstil’in 51 yıllık yol hikayesinde anlatılacak bir çok şey var, ancak bunlardan en önemlisi, bir üretici firmanın çıktısı olan müşterileriyle olan ilişkisdir. Bu ilişki biçiminde ‘memnuniyet’ ve ‘sadakat’ kurgusu/döngüsü başta gelen unsurdur. Kalem Tekstil’in bu gücünü şu şekilde tarif edebilir, bir formül haline getirebiliriz. Birikim gücü + teorik güç + üretim gücü + teknoloji gücü + organizasyon gücü = Müşteri Memnuniyeti. Kalem Tekstil’in memnun müşterileri her zaman en yüksek kalitede ürün ve hizmeti alabileceklerini bilmektedir. Bunu da yaparken, çalışan ve müşteri memnuniyeti eş zamanlı olarak sağlanmaktadır. Endüstrinin, tüm paydaşların ve müşterilerin ihtiyaç, istek ve beklentilerini analiz edip karşılamak, bunun bir adım ötesine geçip onlar daha dile getirmeden karşılık verilebilmektedir. Bu farkındalık Kalem Tekstil'i bugünlere getiren diğer bir güçtür.